Mavi Ortanca

  • GÜNLÜK TAZE ÇİÇEKLER
  • AYNI GÜN TESLİMAT
  • GÜVENLİ ÖDEME
650,00
TL (KDV Dahil)
 
 
 Tarih Seçiniz.
 
Taksit Seçenekleri
TAZE ÇİÇEKLER
GÜLERYÜZLÜ TESLİMAT
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 

Ürün Detayları

 

Ortanca Bakımı
Ortanca bitkisi türlerine göre güneş isteği duyar. Bazı türleri güneş severken birçok türü de yarı gölge alanlardan hoşlanır.

Ortancanın istediği güneş doğrudan bir güneş değilidir. Yaz aylarında direkt güneşten kış aylarında da aşırı soğuktan korunmalıdır.

Ortanca çiçeğinin yetişeceği toprağın kış boyunca en soğuk 15 derece olması gerekir.

Ortanca sulaması oldukça önemlidir. Kış aylarında sulama haftada 1 kere günün erken saatlerinde yapılabilir. Yaz aylarında daha çok suya ihtiyaç duyar bu sebeple sulama 2 güne çıkarılabilir. Sulama zamanına toprağın ıslaklığını kontrol ederek karar verebilirsiniz. Suyu seven bu bitki gereksiz ve fazla sulamada hastalıklarla mücadele etmek durumunda kalabilir.

Ortanca çiçeği hastalıkları çoğunlukla yaprak lekelenmesi ve kurumasının yanı sıra mantar, sineklenme ve solucanlardır.

Ortancanın toprak isteği zengin topraktır. Killi ve kuvvetli topraklar ortanca yetiştirmek için uygundur.

İlkbahar ortasından sonbahar ortasına kadar toprağın beslenmesi gereklidir. Bu dönem renk değişimi için de idealdir. Çiçek marketlerden satın alabileceğiniz sıvı gıda takviyesi ile ayda bir defa bitkinizi besleyebilirsiniz.

Bitkinin sonbaharda ortanca budama zamanı gelir. Ortancanın solan çiçeklerinin steril bir bıçak veya makas ile kesilmesi önerilir. Sonbaharda yapraklar döküldükten sonra da budama yapılır. Eğer daha büyük çiçekler elde etmek istiyorsanız bu budama esnasında dalları biraz seyrekleştirebilirsiniz.

eğer ortanca bitkinizi saksıda yetiştiriyorsanız ilkbahar ortasında saksı ve toprak değişimi yapabilirsiniz. yılda bir kere, bir boy büyük saksıya geçebilirsiniz.

 .

 

Ürün Kodu: 2436