Zeytin Bonzai Büyük

  • GÜNLÜK TAZE ÇİÇEKLER
  • AYNI GÜN TESLİMAT
  • GÜVENLİ ÖDEME
349,00
TL (KDV Dahil)
 
 
 Tarih Seçiniz.
 
Taksit Seçenekleri
TAZE ÇİÇEKLER
GÜLERYÜZLÜ TESLİMAT
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 

Ürün Detayları

 

İç Mekan Bonsailer Nasıl Bir Ortamda Yetiştirilmelidir?

İç mekan bonsailer, direkt güneş ışığı almadan aydınlık bir yerde muhafaza edilmelidir. Bonsai, havadar ve nemli bir ortamda bakılmalıdır. Sürekli karanlıkta bırakılmamalı, gündüzleri gün ışığı almalıdır. Güneş ile direkt olarak temas edecekleri yerlerde bakılmamalıdır.

 

Bonsai Bakılan Ortamın Sıcaklığı Nasıl Olmalı?

Bonsainin ortam sıcaklığı 22 dereceyi geçmemelidir. Yaz aylarında Bonsai’yi sıcaktan koruma amaçlı evi sıklıkla havalandırmanız gerekmektedir. Kış aylarında ortamın kuru olması, yapraklarını dökecektir. O yüzden kış bahçesi ya da cam önünde muhafaza edilmelidir.

Bonsai Neden Çok Yaprak Döker?

Bonsai sorunlarından biri hızla yaprak dökmesidir. Bu durumun en büyük nedenlerinden biri yanlış sulamadır. Bonsai sulamasının genel olarak nasıl olması gerektiğini yazımızın ilgili bölümünde belirtmiştik. ancak her bitkinin su ihtiyacının farklı olduğunu unutmamak gerekir. Bu sebeple bitkinizin toprağı kuruduğu zaman, toprağın her yeri ıslanacak şekilde sulamanız gerekir. 

 

Bonsai Nasıl Sulanmalıdır?

Bonsai’yi yağmurlama tekniğiyle sulamak gerekir, aynı zamanda saksı altındaki fazla su drene edildikten sonra, yaklaşık 30 dakika sonra tekrar aynı şekilde sulanmalıdır. Böylelikle toprak tamamen nemlenecek ve kök çürümesi engellenecektir.

 

Bonsai Çürümeye Başladıysa Tekrar Nasıl Sağlıklı Hale Getirilir?

Bonsai’nin çürümeye başlamış ve çürümüş köklerin temizlenmesi gerekir. Sıfırdan Bonsai yetiştirmek istiyorsanız Bonsai Ekim Kiti alıp Bonsai’nizi tohumdan yetiştirebilirsiniz.

 .

 

Ürün Kodu: 2439