İki Dallı VIP Orkide

  • GÜNLÜK TAZE ÇİÇEKLER
  • AYNI GÜN TESLİMAT
  • GÜVENLİ ÖDEME
649,00
TL (KDV Dahil)
 
 
 Tarih Seçiniz.
 
Taksit Seçenekleri
TAZE ÇİÇEKLER
GÜLERYÜZLÜ TESLİMAT
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 

Ürün Detayları

 

Özel Renkli İkili Orkide Dekorlarla Süslenmiştir.

Eğer evde orkide yetiştirmeye karar verdiyseniz öncelikle doğru orkideyi seçerek işe başlamalısınız. Orkideyi seçerken çiçeklerinin tamamını açmış olanları tercih ederseniz çiçekli döneminin güzelliğini kısa bir süre yaşayabilirsiniz. Bu nedenle çiçekli kısmında henüz tomurcukların da bolca bulunduğu orkideleri seçebilirsiniz. Alacağınız orkidenin saksısının da mutlaka şeffaf olmasına özen göstermelisiniz.

Doğru orkide seçimini yaptınız ya da evinizde orkideleriniz var diyelim. O halde orkide bakımıyla ilgili bilmeniz gereken ilk nokta güneş ışığıyla olan ilişkisi. Orkide güneş ışığını doğrudan almayı sevmez. Bu nedenle kendisini aydınlık ama doğrudan güneş ışığının gelmediği bir alanda muhafaza etmelisiniz. Pencere önünde tül perdelerin ardında yetiştirebilir, aydınlıktan yararlanmasını ve güneş ışığından zarar görmesini bu şekilde engelleyebilirsiniz.

İkinci olarak orkide saksısının şeffaf ve küçük olmasına özen göstermeli, bu şekilde aldığınız orkideyi ikinci bir saksının içine yerleştirmemeli, bu şekilde almadığınızda ise mutlaka saksı değişimi yaparak şeffaf, küçük bir saksıya geçmesini sağlamalısınız. Çünkü orkide köklerinin de doğrudan olmasa da güneş ışığını dolaylı olarak alması daha sağlıklı yetişmesi açısından önemlidir ve orkide, küçük saksılarda çok daha güzel yetişir.

Üçüncü olarak saksının drenaj deliklerinin bulunduğundan emin olmalısınız. Çünkü orkide fazla suyu da sevmez ve eğer fazla sulama yaparsanız bunu saksının altındaki drenaj deliklerinden atmasını sağlamanız gerekir. Aksi halde orkidenin kökleri fazla sudan zarar görüp çürümeye başlar ve bitkiniz bir süre sonra ölür. Bu yüzden drenajlı saksılar tercih etmeniz oldukça önemli.

Bunlara ek olarak orkide toprağının seçiminde de özenli olmalısınız. Çünkü orkide her toprağı sevmez. Orkide yetiştirmek için hazırlanan orkide topraklarından ve gübrelerinden temin ederseniz çok daha verimli orkideler yetiştirebildiğinizi siz de göreceksiniz.

Son olarak orkide çiçeği yerini benimsemeyi sever. Bu nedenle orkidenizin yerini sık sık değiştirmemeye özen göstermeli, onu yukarıda da söylediğimiz gibi doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan ama gün ışığını alabileceği aydınlık ortamlarda tutmalısınız. Oda sıcaklığının 15 ila 25 derece arasında olmasına da özen göstermeniz yararlı olacaktır, söylemeden geçmiş olmayalım.


 .

 

Ürün Kodu: 2603