Begonya

  • GÜNLÜK TAZE ÇİÇEKLER
  • AYNI GÜN TESLİMAT
  • GÜVENLİ ÖDEME
650,00
TL (KDV Dahil)
 
 
 Tarih Seçiniz.
 
Taksit Seçenekleri
TAZE ÇİÇEKLER
GÜLERYÜZLÜ TESLİMAT
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 

Ürün Detayları

 

Saksıda Begonya

BEGONYA NASIL ORTAMDA YETİŞİR?

Begonya, aydınlık bir konumda, havadar bir ortamda, güneşe dik açıyla maruz kalmayacağı fakat çiçeklenme döneminde günde en az 2-3 saat güneşin çok yakıcı olmadığı saatlerde mutlaka güneşten faydalanmasını sağlayacağınız bir konumda bakılmalıdır. Yarı gölge ya da gölge alanları çok sever.

BEGONYA BAKIMINI DERİN OLMAYAN BİR SAKSIDA YAPMALISINIZ

Kısa ve küçük kök yapısına sahip olduğu için bitkinizi çok derin bir saksıya dikmemelisiniz. Bitkiniz geliştikçe saksı boyutunu derecelendirerek büyütebilirsiniz. Ayrıca mutlaka tabanında birden fazla hava deliğine sahip özellikte saksı tercih etmelisiniz. Drenajı iyi sağlayamazsanız yani hava deliksiz bir saksı tercih ederseniz ne yazık ki bitki köklerininiz büyük bir hasar alacaktır.

BEGONYA NASIL SULANIR?

Begonyaların sulanması toprak nemi kontrol edilerek yapılmalıdır. Nemi seven bir bitki olduğu için toprağı çok uzun süre kuru kalmamalıdır. Fakat sulama yaparken aniden ve hızlı bir şekilde suya boğmamalısınız. Dengeli bir sulama gerçekleştirmelisiniz. Yani toprağın eşit şekilde ıslanması yeterlidir. Özellikle yaz döneminde çok sık olmamak şartıyla ara ara yapraklarına su püskürtebilirsiniz.

 .

 

Ürün Kodu: 2615