Saksıda Sıklamen

  • GÜNLÜK TAZE ÇİÇEKLER
  • AYNI GÜN TESLİMAT
  • GÜVENLİ ÖDEME
345,00
TL (KDV Dahil)
 
 
 Tarih Seçiniz.
 
Taksit Seçenekleri
TAZE ÇİÇEKLER
GÜLERYÜZLÜ TESLİMAT
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

 

Ürün Detayları

 

Saksı içerisinde Sıklamen çiçeği Hediye Seçiminizde En Güzel Tercihlerdendir.

Sıklamen, buhurumeryem çiçeği, sıklamen ya da tavşankulağı gibi isimlerle anılan bu güzeller güzeli bitki, çuhaçiçeğigiller familyasının üyelerinden biri. Doğal yaşam alanı ormanlıklar ve kayalıklar olsa da aslında kendisi şu an en çok ticari amaçlarla üretildiğinden bu alanlardaki varlığı azalmış ve hatta tehlikeye girmiştir ne yazık ki.

Yetiştiği alanların kayalık ve ormanlık alanlar olmasından da anlayabileceğiniz gibi birçok zorlu hava koşuluna dayanıklı bir bitki olması nedeniyle bakımı çok zor değildir. Bu yüzden kendisi, evlerinde çiçek yetiştirenlerin favori isimlerinden de sayılır.

Boyu en az 20 santimetreye dek çıkabilen bu bitkinin en belirgin özelliği de kimi zaman kalbe kimi zaman da böbreğe benzetilen yapraklarıdır. Çiçeklerinin rengiyse pembe, kırmızıya çalan koyu pembe ya da beyaz olabilir. Soğuk havaları sevdiğinden sonbahar ve kış aylarında çiçeklerini açar.İlkbahar ve yaz aylarının başında genellikle solan ve dinlenme dönemine giren bitki, iyi bakıldığı takdirde yaz sonlarına doğru yeniden filiz vermeye başlar ve yaşam döngüsü bu şekilde ilerler.

 .

 

Ürün Kodu: 2632